GELECEĞİN DİŞ HEKİMLERİ
Türkiyenin Diş Hekimliği Öğrencileri Tarafından Kurulmuş Web Sitesi

Ne Tür Bir Dinleyicisin?

Hangi tür dinleyicisin?

0

Popüler kültürün top 10 listesinde tabii ki de spor yer alıyor. Peki sen sporda nasıl müzikler tercih edersin ?

İlkokulda tahtaya çıkıp şarkı söylemeyen yoktur herhalde! O yıllara geri dönelim ve senin tercihin hangisi olurdu?

Sahildesin, kum deniz havası ve hafif bir müzik... Kapat gözlerini ve ne düşündüğünü bize söyle!

Şarkı sözlerinden birini seçmeni istesek:

Anne karnındaki bebeğin müziğe ihtiyacı olduğu söyleniyor. Sen ne düşünüyorsun bu konu hakkında ?

Bazı geceler uyku tutmaz insanı. Peki senin uyumak için favori parçan hangisi?

"Kızım /oğlum şu flaşa biraz müzik yükle ya " babaların en çok kullandığı laflardan biridir herhalde. Peki sen flaşa daha çok ne tarz müzik yüklersin?

Şarkı videosunun altına yapılan yorumlardan hangi yorum senin yapacağın bir yoruma daha yakin?

Herkesin bağıra bağıra söylediği bir müzik vardır elbet. Peki senin bağırarak söylemek istediğin müzik hangisi olurdu?

Ne Tür Bir Dinleyicisin?
Sen eleştirel bir dinleyici tiplerinden birisin!

Senin çok iyi bir müzik kulağın var. Ve bu konularda bilgin olduğu da yorumlarından belli! Şarkı dinlerken hataları, eksikleri, detoneleri duyuyorsun hep. Bu türde bir dinleyici olmak oldukça zor olmalı. Bir şarkıyı çok sevmen ve keyif alman için şarkıdaki her detayın mükemmel olması gerekiyor. Bu kadar mükemmeliyetçilik de bazen biraz zor sanki!
Sen rahat dinleyici tiplerinden birisin!

Müziğin ritmine kapılıp işlerini halletmeyi bayılıyorsun. Sana ses olsun. Ne dinlediğinin pek de bir önemi yok gibi. Müzik senin için hayatın gürültüsünden bir nebze de olsa uzaklaşmakla eş değer. Senin için müzik iç dünyana giden yolculukta bir durak sadece. Otobüste, sporda müzik hep sana eşlik eder. Senin müziğe eşlik etmenden daha iyi sanki! ☺
Sen göndermeli dinleyici tiplerinden birisin!

Müzik sana hep geçmişi hatırlatır. Her dinlediğin müzikte maziye ait bir parça bulman gerçekten şaşırtıcı derecede tuhaf. Duygularını bu kadar yoğun yaşamanın elinde olmadığını biliyorum. Müzik dinleyerek bir nebze kafanın içindeki şeyleri susturmaya çalışıyorsun. Ama bu sefer de müzikte geçen kelimeler ,cümleler çıkıyor karşına. Senin için müzik bir kaçış olmaktan çıkıyor maalesef. Daha çok hatırlatıcı gibi bir fonksiyona dönüşüyor. Bazen şarkıyı unutup kalbinin sesini dinliyorsun, biliyoruz!
Sen tamamlayıcı dinleyici tiplerinden birisin!

Sen tüm dinleyici türlerinden özellikler taşıyorsun. Little little into the middle hesabı. Müzik hakkında sorular sorup, şarkıların hikayelerini araştırmaya bayılıyorsun. Arkadaşların bi sanatçının diğer şarkılarını bilip bilmediğini kontrol edersin sürekli. Çünkü sen biliyorsun ve herkesin bilmesini bu eşsiz müzikleri dinlemesini istiyorsun. Sevdiğin ve takip ettiğin sanatçıların konserlerine gitmeye bayılıyorsun. Şarkıdaki sözlere önem verdiğin kadar melodisine de önem veriyorsun. Şarkı senin için bir bütün!

Sonuçlarınızı paylaşın:

Bunları da beğenebilirsin
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments