GELECEĞİN DİŞ HEKİMLERİ
Türkiyenin Diş Hekimliği Öğrencileri Tarafından Kurulmuş Web Sitesi

Kırmızı Oda dizisindeki psikoloğumuz sana ne derdi?

Kırmızı Oda dizisindeki psikoloğumuz sana ne derdi?

0

Ergenliğinden bahset biraz da. Sen ergenlik yıllarını ne kadar sancılı geçirdin?

kırmızı oda

Sorunlarını çözerken hangi kişi oluyorsun?

kırmızı oda

Mavi önlük giydiğin günlere dönelim. Seni en çok ne mutlu ederdi ?

kırmızı oda

Halk tarafından psikoloğa gidip gitmeme sorunu için en iyi cevabın nedir?

kırmızı oda

Üniversite sınavına hazırlanırkenki psikolojini nasıl tanımlardın?

kırmızı oda

Takıntıların var mıdır?

kırmızı oda

Peki diş hekimliği yolculuğuna çıktın. İlk sene senin için nasıl bir seneydi?

kırmızı oda

Kendini ne kadar normal buluyorsun?

kırmızı oda

Öfkeni nasıl kontrol edersin?

kırmızı oda

Kırmızı Oda
Meğer ne kadar normal bir hayatın varmış.

kırmızı oda

Sorun ve dert edindiğin şeylere bakıyoruz ama hepsi hemen hemen her insanın başına gelebilecek düzeyde olaylar. Hiç de garipsenmeyecek düzeyde bir hayatın var. Ufak şeylerden nem kapmayı bırakmalısın. Etrafındaki hayatlara dönüp baktığında gerçekten ne demek istediğimizi daha iyi anlayacağını düşünüyorum. İçini kemiren şey her ne ise bunun üstesinden gelebilecek olgunlukta ve zekâdasın. Al sana şükredecek birçok sebep:))
Meğer ne çok olay yaşamışsın aslında ama ne kadar sakin kalmışsın .

kırmızı oda

Sessizlerden korkmalı dediğimiz insan tiplerinden bir örnek karşımızda diyebilirim. Olaylara tepkisiz kalışınla bile insanları hayrete düşürebilirsin. Hep içinde bastırdığın bu olaylar hiç olmadık zamanda patlak verir mi bilmem. Ama Cahit 'çiğim de dediği gibi "Çünkü insan, bastırdığı duygunun esiri olur". O yüzden acını, öfkeni, sevincini apaçık yaşamanı tavsiye ederim. Diğer türlüsü insanı yavaş yavaş bitiren belki de yaşarken bitirmiş bile olabilen bir yaşam tarzı maalesef 🙁
Meğer ne kadar haylaz bir çocukmuşsun sen ama yollar seni nasıl da hızlı olgunlaştırmış ve yıpratmış. Meğer ne çok kırgınlık sığdırmışsın kalbine.

kırmızı oda

Sen çocukken zıpır dediğimiz yerinde duramayan bir çocukluk geçirmişsin. Hepimiz büyürken daha sakinleşip daha uyumlu hâle geliriz. Bu sende de aynen böyle gerçekleşmiş. Belki zor bir çocukluk geçirmişsin ama üstesinden gelmişsin her şeyin. İçinde kırgınlıklar var. Sen çok güçlü bir insansın. Nelerin üstesinden gelmişsin. Yıllar, yaşanmışlıklar ve tecrübeler hepimizi hayatta farklı yerlere getirir. Bunu doğru kullanıp mutluluğumuz için çabalamaya, kendimizi sevmeye çalışırsak her şeyin üstesinden gelebiliriz.
Meğer ne kadar çabalamışsın hep normal olmak için normal görünmek için. Meğer aslında ne kadar öfke nefret ve hayal kırıklığıyla yaralanmış hep kalbin.

kırmızı oda

Sen zor bir dönem geçirmişsin, belki de zor olaylar atlatmışsın. Kalbin çok kırık, yaşadığın tecrübeler üzerinde önemli bir etki bırakmış. Etrafına mutlu ve normal görünmeye çalışmışsın hep ama içinde ne fırtınalar kopuyor kimse görmemiş. Kendi kendine çözmüş ve üstesinden gelmişsin her şeyin. Biraz kendini dinle, sen mutlu olmayı hak ediyorsun. Ne kadar güçlü olduğunu unutma. Bu duyguların seni çok büyütmüş ama sen onları sevgiye dönüştürebilirsin. Sevginin iyileştirici gücünü asla küçümseme.

Sonuçlarınızı paylaşın:

Bunları da beğenebilirsin
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments