GELECEĞİN DİŞ HEKİMLERİ
Türkiyenin Diş Hekimliği Öğrencileri Tarafından Kurulmuş Web Sitesi

Hangi Yazarı/ Şairi Okumalısın?

Hangi edebi karaktersin?

0

Küçükken hepimiz masallar dinleyerek büyüdük. Masalların sonunda her zaman kötüler kaybeder ve iyiler kazanır. Bu mutlu sonla biten masallar hakkında ne düşünüyorsun?

Hangi konudaki belgeseller daha çok ilgini çekiyor?

İlkokul zamanlarına gidelim biraz. 23 Nisan'da hangi etkinliklere katılırdın?

Hepimiz hafta sonunu dört gözle bekleriz. Hafta sonunu nasıl değerlendiriyorsun?

Hepimiz ilkokulda kitap okuma etkinliklerine katılmışızdır. Samimi ol! 🙂 Senin bu etkinlik için düşüncelerin neler?

Bazılarımız kitap okurken altını çizmeyi çok sever, bazılarımız cümleleri deftere yazar. Peki sen kitap okurken en çok hangisini yapıyorsun?

Güzel bir cuma akşamı için plan yapıyorsunuz. Arkadaşın hangi bileti teklif ederse daha mutlu olursun?

Sanat denince aklımıza gelen en önemli tartışma belki de budur! Haydi bakalım tarafını seç!

Kitaplardan beklentimiz bazen farklı olabiliyor. Bir kitap okurken sen beyninin zorlanmasını mı tercih edersin yoksa kitabın hızlıca akıp gitmesini mi?

Hangi Yazarı/ Şairi Okumalısın?
Sen yazar olsaydın Namık Kemal olurdun!

Fikirlerinden bahsederken o kadar heyecanlanıyorsun ki enerjin ortalığı yıkıyor. Kendine has fikirlerin var ve bu fikirler sonucunda yaptığın eylemler topluma fayda sağlıyor. Özgürlük senin için çok önemli ve vatanına bağlılığın da tartışılamaz. Kesinlikle kitaplarına bir göz atmalısın.
Sen yazar olsaydın Yaşar Kemal olurdun!

Gerçekler senin hayatının mihenk taşı adeta. Olayların özüne inmek ister ve bir araştırmacı titizliğinde çalışırsın. Göz önündeki olayları sanatsal bir dille etrafındakilere yeniden sunar ve anlaşılmasını kolaylaştırırsın. Kitaplarına bir göz atsan iyi edersin.
Sen yazar olsaydın Attila İlhan olurdun!

Konuşmaların bile kafiyeler barındırıyor, şiir gibi bir hayatı andırıyor. Göz önündeki olayları imgeselleştirerek insanlara sunuyorsun. Aşk, ölüm, korku... Bunlar senin hayatının vazgeçilmezleri. Senin yerinde olsam bir Atilla İlhan kitabı alır okumaya başlardım.
Sen yazar olsan Halide Edip Adıvar olurdun!

Olayları anlatmak senin işin. Sen anlatırsın etrafındakiler olayı sanki yaşamış gibi olurlar. Ama süsleyip püslemezsin olduğu gibi sade anlatırsın. Gerçekleri sevdiğin gibi milli duyguların da ağır basmakta. Milletin için elinden gelen her şeyi yaparsın. Bizce bir Halide Edip kitabı al ve okumaya başla…
Bir yazar olsaydın Shakespeare olurdun!

Senin için hayat bir oyun adeta. Günlük konuşman bile sahnede şiir okuyor gibi. Senin için gerçek olaylar her zaman daha ilgi çekici oluyor. Bizce bir Shakespeare eseri oku ve sen de yazmayı dene. Sonuçta denemekle bir şey kaybetmezsin!

Sonuçlarınızı paylaşın:

Bunları da beğenebilirsin
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments