GELECEĞİN DİŞ HEKİMLERİ
Türkiyenin Diş Hekimliği Öğrencileri Tarafından Kurulmuş Web Sitesi

Hangi sosyal medya kullanıcısısın?

0

Sabah uyandığında ilk işin hangisi olur?

Tatile gittiğinde de telefonu elinden düşürmeyenlerden misin yoksa telefonu bir kenara fırlatanlardan mı?

Bazı geceler uyku tutmaz insanı. Uykunu geri getirmek için ne yaparsın?

Instagramda en çok takip ettiğin hesaplar hangileri?

Arkadaşlarınla topluca bir kamp gezisi planladınız. Çok güzel bir manzara ve eğlenceli bir arkadaş grubu. Hangisini yapmak sana daha uygun?

Dağ başında mahsur kaldınız hangisi seni daha çok etkiler ?

Çok sevdiğin bir sanatçı, sporcu ya da bilim insani hakkında daha çok fikir sahibi olmak için ne yaparsın?

Zamanın nasıl geçtiğini anlamadığın yer hangisi?

Bir sosyal medya fenomeni olmak istesen hangi yolu tercih ederdin?

Üzüldüğünde keyfini yerini getirme yollarından hangisi sana daha çok hitap ediyor?

Hangi sosyal medya kullanıcısısın?
Instagram

Sen daha görsele hitap ettiği için en çok instagramı kullanıyorsun. Arkadaşlarınla ya da ailenle güzel vakit geçirsen, şık bir yere gitsen, tatile ya da gezmeye gitsen fotoğraf çekilmek istiyorsun çünkü o güne dair güzel anıları ileride baktıkça hatırlayıp tekrar yaşamak, tekrar o duyguları hissetmek istiyorsun. Çektiğin fotoğrafları da sevenlerin görsün istiyorsun bu yüzden instagrama atıyorsun. Ayni zamanda ilgi duyduğun bir sanat, spor, konu hakkında keşfette sürekli video ve resimler görmek hoşuna gidiyor. Sevdiğin oyuncuların, sporcuların, bilim insanlarının instagram hesaplarını hemen takip ediyorsun. Onların hayatına daha yakın olabilmek için. Instagramın eğlenceli efektlerini de unutmayalım tabii ki, ara sıra denemiyor değilsin onları. Eğlenmek hepimizin hakkı!
Twitter

Instagramın renkli ve şatafatlı dünyasındansa Twitter’da politik olmak sana daha çok hitap ediyor. Siyaset, propagandalar, iğneleyici sözler, laf sokmalar, serzenişler hep Twitter’da. Bu ortam hoşuna gidiyor senin. Tanımadığın insanların twitlerine cevap verebilirsin. Katılabilirsin ya da medeni şekilde aksini tartışabilirsin. Aklına hoş bir söz geldiği zaman ya da biraz dertlenmek istediğin zaman yazarsın bir twit rahatlarsın sen de diğer insanlar gibi. Sen neye duyar kasman gerektiğini ya da ne yazman gerektiğini de iyi biliyorsun, sen twitterda boş kasanlardan değilsin aynı zamanda. Ama arada boş kasanlardan olmak da eğlenceli olabiliyor biliyoruz!
Youtube

Sen sosyal medyada paylaşımcı değil de daha çok izleyici olma taraftarısın. Instagram’a fotoğraf atmak ya da twit atmak yerine zamanını Youtube’da geçirmek daha çok hoşuna gidiyor. Çeşitli dizi ve filmlerin Youtube’da yayınlanması bir yana onların parodilerini, eleştirilerini ya da müzikle derlenmiş sahnelerini izlemek sana hitap ediyor. Ayni zamanda bilim, sanat, genel kültür anlamında yayın yapan bir sürü youtuber var. Anlattıkları şeyleri belgelere ve kanıtlara dayandırarak yayınlamaları senin takdirini kazanıyor. Bu tarz videolara dalıp saatler geçiriyorsun. Youtube’da farkına varmadan. Spordan egzersizlere, diyet videolarından makyaj videolarına bir çok ilgi duyduğun şeyin videoları arasında kayboluyorsun ama dikkat et sanal ortamda çok fazla vakit geçirmeye dalıp günlük hayatın eğlencelerinden uzaklaştırma kendini!
Tiktok

Her ne kadar büyük bir çoğunluk bu uygulamadan nefret etse bile sen umursamıyorsun ve canın ne istiyorsan onun videosunu çekmek istiyorsun. Ne zaman yeni bir video hit olsa hemen sen de düşünmeden etmeden aynısını çekmek istiyorsun. Tiktok’un değişik ve uçuk kaçık bu ortamı sana daha çok hitap ediyor öbür platformlara göre. Yoksa sen de anne babanı zorla ikna edip o videoları çekenlerden misin? Bazen oradan bir dans figürü öğreniyorsun, bazen bir yemek tarifi, bazen bir egzersiz, bazen de ev dekorasyonuna ait değişik fikirler ve daha niceleri. Eğlendiğin sürece bu platformda olmaya devam edeceksin gibi görünüyor!
Bunları da beğenebilirsin
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments