GELECEĞİN DİŞ HEKİMLERİ
Türkiyenin Diş Hekimliği Öğrencileri Tarafından Kurulmuş Web Sitesi

Hangi Şarkı Nakaratısın?

0

Hayattan beklentin nedir?

Uzun bir ilişkiden çıktıktan sonra ne yaparsın?

Şarkı sözleri senin için ne kadar önemli?

Ders çalışırken veya kitap okurken hangi tür şarkılar dinlersin?

Sinir/öfke anında nasılsın?

Hangisi kesinlikle sen değilsin?

Peki hangisi senin düşünce tarzın için en doğrusu?

Dizilere, filmlere, kitaplara bu kadar konu olan aşk sence nedir?

Şansa inananlardan mısın sen de?

Hangi Şarkı Nakaratısın?

Gözüm kara kalmadı yara Oldum renga rengarenk Bazen her şey sararıp solar Biz hep renga rengarenk Başarı -başarısızlık, iyi – kötü; her şeyin zıttı var bu hayatta. Yani, o kadar da dert yapıp kendimizi üzmeye ne gerek var? Senin de parola cümlende dediğin gibi "Yaşıyorsak umut vardır her zaman." Farkında olduğun şey ise her durumu içselleştirmeye zaman harcarsak bu hayatı yaşayamadan göçeriz. Olumsuz hayat şartlarında bile senin gibi şükür etmeyi bilip bunların geçici bir zaman dilimi olduğunun farkında olmalıyız. Değişime açık biri olmandan ötürü hemen hemen herkesle oturup sohbet edebilecek birisin. Kalıp yok, sınır yok. Sana göre herkesin hayatına kimse karışamaz. Sonuçta bu hayatı ne kadar yaşayacağını bilmediğin için her anın tadını çıkara çıkara yaşıyorsun.

Herkesten bir anı, saklar bu yollar Herkesin acısı, sevgisi kadar Güzelmiş çirkinmiş, ne fark eder ki Deli gibi sevmek, ruhumuzda var Deli gibi sevmek, ruhumuzda var Sen de farkında olduğuna göre artık bırakmalısın bu pişmanlıkları. Olan oldu, giden gitti. Kabullenmiyor işte insanoğlu. Kendine cevapsız sorular sorup duruyor. Üzüldüğün şey kaybettiğin şey değil aslında. Hiç kazanmamışsın çünkü . Yaşadığın duyguları çok fazla içselleştirip durumun farkında bile olmamışsın. Sen yoğun yaşamayı seviyor olabilirsin. Ama karşındaki bunu anlayamayacak kadar ince olmaması da senin suçun değil elbette ki. Derinlerde bir yerlere gömüp yaşamaya devam etmeli. Daha çok güzel kazançların olacaktır. Kaybedenler kulübüne hoş geldin.

Aşk bu kızıl ötesi, yaralı müzesi, hareket edemem Acılarım heveste, güneş açar aheste, bir kapalı kafesteyim Topu topu bi’ deste, ara sıra bi’ besle, iki nota bir besteyim Zamanında bazı şeyleri fazlasıyla tecrübe ettiğin için artık seni heyecanlandırmıyor bu durumlar. Huzur istiyorum diye bağırmak istiyor bile olabilirsin. Erken pes etmişsin dostum. 🙂 Heyecanlanmak bile istemiyorsun. Sanki her şeyin sonunu biliyor gibi pes ediyorsun. Hayattaki tecrübelerin, gelecekte yaşayacakların için bir ışık olacak. Geçmişine, kötü tecrübe olarak bakmaya devam etme. Hepsi bizi büyüten şeyler. Seni bu yaşanmışlıklar büyütmüş ve sen yapmış. Geleceğe umutla bakmayı ve geleceği heyecanla yaşamayı sakın bırakma!

Bir sonbahar kadar yalnız bir kış kadar savunmasız Ya da ilkbaharsan yolun başındaysan Asla vazgeçme kalkıp da pencerenden bir bak Güneş açmış mı, yağmur düşmüş mü Dön bak dünyaya Aslında kalbin de aklın da tam mevsimini yaşıyor şu an. Sonbahar gibi sana yük gelen her şeyi bırakma zamanı. Kendini anne karnında hissettiğin gibi yalnız ve savunmasız hissetmen çok normal. Her canlı bunu tadacaktır diye soğuk bir espri yaptıktan sonra devam edelim. 🙂 Bazı kararlar kolay alınmıyor. Ve bazı tepeler kolay aşılmıyor. Ama bunları gözünde büyütüp vazgeçecek kadar zayıf bir insan olmadığını sen de biliyorsun. Hep ama hep bir umut vardır şayet yaşıyorsak. Hayatımıza birileri girmeye, bazıları ise hayatımızdan çıkmaya devam edecek. Seçimlerin konusunda başkasına danışmak yerine kendinle kalmayı dene dostum. Ve sonra da dışarda seni bekleyen koca bir hayatın olduğunu hatırla ve camı aç. Aç ki yaşam dolsun her tarafa. 🙂

Sonuçlarınızı paylaşın:

Bunları da beğenebilirsin
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments