GELECEĞİN DİŞ HEKİMLERİ
Türkiyenin Diş Hekimliği Öğrencileri Tarafından Kurulmuş Web Sitesi

COVİD 19 İMMUN PLAZMA HAKKINDA PROF. DR. MEHMET ALİ ERKURT İLE SÖYLEŞİ

0

COVİD 19 İMMUN PLAZMA HAKKINDA PROF. DR. MEHMET ALİ ERKURT İLE SÖYLEŞİ

Prof. Dr. Mehmet Ali Erkurt, 1974 yılında Konya’da dünyaya gelmiştir. 1997 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde dahiliye ihtisasını tamamladıktan sonra yine aynı üniversitede hematoloji alanında yan dal yapmıştır. Sırasıyla 2011’de doçentlik ve 2016 yılında profesör ünvanlarına erişmiştir.
Şu anda kendisinin direktörlüğünü yaptığı İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Turgut Özal Tıp Merkezi Kemik İliği Nakli Merkezi’nin açılmasında büyük rol oynamıştır. Ayrıca TÖTM Doku Tipleme Laboratuarı ve Aferez Ünitesi Sorumluluğunu da yapmaktadır.
Prof. Dr. Mehmet Ali Erkurt ve TÖTM çalışanlarının Covid-19 tedavi sürecine katkıları yadsınamaz. Prof. Dr. Mehmet Ali Erkurt ve ekip arkadaşları, Türkiye’de Covid-19 tedavisinde immun plazma yöntemini ilk uygulayan kişilerdir. Bu yöntemin ilk kez uygulandığı 56 yaşındaki erkek hasta koronavirüsü yenerek eski sağlığına kavuşmuştur. Biz de bu röportajımızda İmmun plazmanın ne olduğu, Covid19 tedavisinde immun plazmanın yeri, immun plazma bağışı ve daha birçok konu hakkında aklımıza takılanları Sayın Mehmet Ali Erkurt Hocamıza sorduk. Bizim amacımız, immun plazmanın bu süreçte ne kadar etkili olduğunu ve immun plazma bağışının bu süreçte ne kadar çok hayat kurtarıp, birçok hastaya umut ışığı olduğunu herkese anlatmak. Ne kadar çok bağış o  kadar çok umut, işte bu yüzden İmmun Plazma bağışında bulunun. VİRÜS DEĞİL İYİLİK YAYILSIN!

İyi seyirler dileriz.

 

 

 

 

 

Konuşmacı: Prof. Dr Mehmet Ali Erkurt
Moderatör: Sena Demirkıran
Proje sorumlusu: Barış Karcı
Katılımcılar:
Zehranur Özalp
Cansu Özkan
Hazal Korkut
Şeyma Nur Taşkale
Zeynep Dereli
Zeynep Tabur
Bahar Toru
Yusuf Karaçay
Ecem Özkan
Bilge Türkan

 

GDH İLE DAHA FAZLA RÖPORTAJ:

Prof.Dr.Naime Bilinç Bulucu Biruni Üniversitesi…

Harran Üniversitesi Protetik Diş Tedavisi Ana…

Bunları da beğenebilirsin
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments