GELECEĞİN DİŞ HEKİMLERİ
Türkiyenin Diş Hekimliği Öğrencileri Tarafından Kurulmuş Web Sitesi
BİLİMSEL ARAŞTIRMA

GDH Bilimsel Araştırma Komisyonu;  Diş Hekimliği başta olmak üzere Ar-Ge tabanlı her alanda üyelerinin,olgular hakkında sahip olduğu bilgileri artırmak amacıyla üyelerini bilimsel araştırma yöntemlerini kullanarak araştırmalar yapmaya yönlendirme misyonunu üstlenir.

Üyeler yaptıkları derleme çalışmalarıyla adım adım bilimsel araştırma yapmayı öğrenirler.

Bu bağlamda Bilimsel Araştırma,

 • Nedir?
 • Nasıl Yapılır?
 • Sürecine katkı sağlayacak makaleler nasıl seçilir ve taranır?
 • Bilgisi nasıl toplanır?
 • Kaynakçası nasıl hazırlanır?
 • Rapor haline nasıl dönüştürülür?
 • Yapılacaksa sunumu nasıl hazırlanmalıdır?
 • Sunumunu dinleyen kitleye nasıl aktarılır?
 • Grup çalışması içinde nasıl yürütülür?

sorularına cevap arar,donanımını artırır sonucunda da araştırma ve sunum yetilerini geliştirir.

Bunların yanında üyeler,

 • Tıp ve Diş Hekimliği vakalarını inceler sunumlarını hazırlar.
 • Bilimsel dergileri yakın mercekte inceler ve raporlar hazırlar.
 • İngilizce sunumlar hazırlar ve sunar.
 • Literatür çalışması yapar ve rapor hazırlar.
 • Bu trafik içerisinde üyeler kitap,film, belgesel analizleri yaparak beyin fırtınası sürecini sosyal manada da destekler.

 

ÇİZİM VE TASARIM

Biz Geleceğin Diş Hekimleri topluluğunun Çizim Tasarım Komisyonu’yuz. Komisyon olarak kemik bir görevimiz var: Her hafta sosyal medyada yayımlanması için karikatür çizmek. Bizler bu karikatürleri uzun zamandır diş hekimliği öğrencilerine sunmaktayız. Karikatür çiziminin ilk aşamasında konuyu ve mesajı nasıl en iyi şekilde aktarırız bunu düşünüyoruz. Daha sonra tüm emeğimizle konumuza görüntü kazandırıyoruz. Bu karikatürlerle hem biz öğrencilerin sıkıntılarını dile getirmeyi hem hayatımızda diş hekimliğiyle ilgili karşılaştığımız durumlara değinmeyi hem de ulaştığı kişileri gülümsetmeyi amaçlıyoruz. Karikatürlerimizi çizerken ilham kaynağımız ise tabii ki öğrencilik hayatımız. Bu süreçte yaşadığımız sorunları, ilginç ve komik olayları çizime dökmeye çalışıyoruz. En basit bir olaydan bile birçok öğrencinin sıkıntısına dokunabiliyor, onları ortak duyguda toplayabiliyoruz. Bir diğer görevimiz ise derginin bundan sonra çıkan sayılarında yer alacak çizgidiziyi ekiple birlikte tasarlamak ve çizmek. Biz size spoiler vermeyelim, siz takipte kalın. Bunlar topluluğumuzun öğrencileri birleştirme adına attığı en küçük adımlardan birkaç tanesi.

 

DİJİTAL TASARIM

GDH DİJİTAL TASARIM EKİBİ; diş hekimliği okuyup aynı zamanda hayatında dijital tasarıma yer veren ve bununla ilgili bir bilgi birikimi olan arkadaşlarımızdan oluşan bir ekip. Video düzenleme, afiş tasarlama, post-hikaye tasarımı yapma, dergi hazırlama gibi GELECEĞİN DİŞ HEKİMLERİ topluluğunun dijital alandaki işleri ile ilgilenir. Diş hekimliği okumanın bu tür tasarımlar yapmaya bir etkisinin olmasının en güzel örneklerinden biri olan bu ekip, hem birbirinin bilgilerine bilgi katarken kendi bildiklerinin üzerine koyarak gelişmektedir. Amacımız GELECEĞİN DİŞ HEKİMLERİ topluluğunu dijital alandaki vitrinini en iyi şekilde düzenlemek ve büyümesine katkı sağlamaktır. Bu türde bizlere katkı sağlayacağını düşünen her diş hekimliği öğrencisini aramızda görmekten mutluluk duyarız.

 

EDİTÖRLÜK

Editörlük; yaratıcılık, merak, yazı yazma kabiliyeti, dikkat, farklı bakış açıları sunabilmek gibi birçok misyonu bir arada barındıran bir komisyondur.

Komisyonumuzun başlıca iki ana görevi vardır:

 1. Düzenleme: Genel olarak ifade edecek olursak GDH topluluğu kapsamında yazılan neredeyse tüm yazıların yazım, noktalama ve anlamsal bütünlüğün sağlanması gibi noktalarda kontrolünü yapmak komisyonca bizim görevimizdir. Okuyucu için yazıyı daha anlaşılabilir hale getirmek ve gerektiğinde yazıyı, yazarın üslup çizgisini aşmadan yeniden şekillendirmek de bizim yapmamız gerekenler arasındadır. Bu noktada yazının okuyucuyu yormadan akıcılaştırılması da sağlanmalıdır.
 2. İçerik Üretme: Editörlük deyince ilk akla gelen düzenleme işleri olsa da işin içerik üretme kısmı ekibimizce oldukça önemsenen bir konudur. Yaratıcılık ve farklı bakış açılarına sahip olmanız içerik üretirken size büyük avantajlar sağlayacaktır. Editörlük komisyonu olarak yayın organlarımızca paylaşılan neredeyse bütün paylaşımlarda etkin bir şekilde yer alıyoruz.

Bunlar:

 • Geleceğin Diş Hekimleri Dergisi için yazılar hazırlamak.
 • İnstagram’da paylaşılacak olan postların içeriğini hazırlamak.
 • Websitemizin blog kısmına çeşitli konularda blog yazısı yazmak.
 • Ve son olarak sadece editörlük komisyonu üyelerince hazırlanan, bizim özgür
  alanımız olan “Ütopya” dergimize; kendi ütopyalarımızdan kısımlar sunduğumuz
  yazılar, özgün içerikler hazırlamak

Bütün bu görevlerin haricinde farklı fikir, proje ve etkinlikler açısından oldukça esnek bir komisyon olduğumuzdan bahsetmemizde de fayda var.
Tüm bu alanlarda yetenek ve çalışma azmim var diyorsan sen de komisyonumuza katılabilirsin. Yeni üyelerimizi heyecanla bekliyoruz.

 

REKLAM VE TANITIM

Merhaba sevgili aday, GDH Reklam ve Tanıtım Ekibi olarak topluluğumuzun hitap etmek istediği hedef kitleye ulaşma yolunda ve yapacağımız etkinlikler için ihtiyacımız olan finansal desteği sağlamak ve bunun dışında da yapacağımız çekilişlerde malzeme ihtiyacını karşılamak adına çeşitli firmalarla görüşüyor ve onların desteğini rica ediyoruz, karşılığında ise biz de onların reklamını yapmış oluyoruz ve bu olayımız iki tarafa da fayda sağlıyor.

Ekibimizde bulunmanın sana katacağı faydaları sıralamak istersek eğer başlıca şunları söyleyebiliriz;

Ekibimizin görevi gereği sürekli firmalar ile irtibat halinde oluyoruz ve bunun sayesinde kendimizi ifade edebilme yeteneğimiz gelişiyor bunun dışında görüştüğümüz firmalardan ret cevabı aldığımızda bir sonraki firmayı ikna etmek adına çabalıyoruz ve ikna kabiliyetimiz de daha sağlıklı konuşabilme yeteneğimizle birlikte gelişiyor. Bunların yanında mesleki alanımız ve çağımız gereği artık iş hayatına atıldığımız zaman bir hekim olarak kendimizi ciddi bir reklam etmeye ihtiyacımız olacaktır, işte bu konu da dahil birçok alanda kendini geliştirmek ve ciddi bir ekip çalışmasının hazzına varmak istiyorsan aramıza katılmanı bekliyoruz.

 

 

SOSYAL MEDYA

GDH Sosyal Medya ekibi, sosyal medyayı hem diş hekimleri hem de geleceğin diş hekimi olacak öğrenciler için bilgilendirici, eğitici hale getirmek amacıyla yola çıktı. Ekibimiz daima fikir üreten sosyal medyayı etkin kullanan güncel gelişmeleri araştırmayı seven ve bizleri de haberdar eden aktif üyelere sahip. Sosyal Medya ekibi Instagram ve Twitter ekibi olarak ikiye ayrılır ve üyelerimiz daha fazla yarar sağlayabilecekleri, takipte olabilecekleri alanı seçerler ve içerik üretmeye çalışırlar, GDHofficial Instagram ve Twitter hesaplarımızda oluşturduğumuz gönderileri, yaptığımız etkinlikleri, çekilişleri sizlerle paylaşır. Siz de sosyal medyayı daha kullanışlı, işlevsel hale getirmek, fikirlerinizi hayata geçirmek isterseniz ekibimize katılabilirsiniz. Biz sizleri büyük bir heyecanla bekliyoruz.

 

 

GDH INTERNATIONAL
Dentists Community of the Future, Turkey in trying to prove the server itself, at the same time aims to establish international contact. Our community states that international connectivity is very important for our profession. No matter which country you are from, our friends are welcome, and we hope that we can do great things together.
Remember !!
We are strong together !!

 

Geleceğin Diş Hekimleri Topluluğu , Türkiye’de kenidini kanıtlamaya çalışırken ,aynı zamandan uluslararası contact kurmayı da hedeflemiştir. Topluluğumuz uluslararası bağlantının mesleğimiz açısından çok önemli olduğunu belirtmektedir. Siz dostlarımız hangi ülkeden olursanız olun ,hoşgeldiniz, ve umuyoruz ki birlikte muhteşem işler yaparız.
Unutmayın !!
Birlikte güçlüyüz !!

 

GDH HABER

Merhaba sevgili aday, GDH Haber ekibi olarak bizler, diş hekimliği ile ilgili güncel haberleri, makaleleri, teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Bunlar hakkında sizleri de bilgilendirmek için yazılar hazırlıyor ve sitemizde yayınlıyoruz. Ayrıca sosyal medyadan da bizi takip ederken sitedeki yazılarımızı post halinde okuyabilmeniz için sizlerle paylaşıyoruz. Gündemdeki son dakika gelişmelerini de instagram sayfamızda haftalık olarak aktif bir şekilde paylaşıyoruz. Veee pazar günleri instagram sayfamızda çok faydalı ve eğlenceli etkinlikler düzenliyoruz. Oldukça dinamik ve üretken bir ekibiz. Ekibimize dahil olmak seni de heyecanlandırdı mı? O zaman durma sen de aramıza katıl!

 

WEB SİTE
GDH Web Site Komisyonu, Geleceğin Diş Hekimleri web sitemizdeki tüm yazıların düzenlenmesi, paylaşılması, organize edilmesi ve forum yazılarının yürütülmesi görevlerini üstlenir. Komisyonumuzun 3 temel görevi şu şekildedir:
 1. Düzenleme: Web sitesinde yayınlanmak üzere hazırlanmış makale ve yazıların görünümünden yazım hatalarına kadar paylaşılacak hale getirilmesinden sorumludur.
 2. Paylaşım: Programlı ve düzenli şekilde, sorumluluk bilinci ile sitemizdeki yazıları yüklemek ve paylaşmaktan sorumludur.
 3. Onediş: Yaratıcı, farklı ve yeni fikirler üretip testlerimizin sorular, görseller, sonuçlar dahil tüm içeriğini hazırlamakla sorumludur.
Web sitemizin düzeni için çalışmak ve yeni fikirler üretmek istiyorsan seni de komisyonumuza heyecanla bekliyoruz!